Verslo plano rengimo tikslai

Naujo verslo steigimas. Verslo plane tiksliai nurodoma ko bus siekiama ir kokiomis priemonėmis, surenkama aktuali verslo aplinkos informacija, apskaičiuojamos pradinės investicijos ir tikėtina grąža.

Išorinių investicijų pritraukimas. Investuotojai ieško sėkmingo verslo su aiškiomis perspektyvomis, veiksmų planu ir investicijų grąžos pateisinančios riziką. Verslo planas leidžia suprasti, kodėl verslas turėtų būti sėkmingas, ir įrodo, kad verslininkas žino, kaip reikės pasiekti išsikeltus tikslus. Išsami aplinkos analizė leidžia tiksliau įvertinti rizikas ir grąžą. Verslo planas visada yra reikalingas kreipiantis į kredito įstaigas dėl verslo paskolos.

Įmonės pristatymas. Verslo planas leidža darbuotojams suprasti pačią verslo idėją, verslo sprendimų, kuriuos jie turi įgyvendinti, esmę ir leidžia įsivaizduoti kaip įmonė atrodys ateityje.

Siekiant išvengti konfliktų, galinčių sutrikdyti verslo veiklą, verta iš anksto suderinti esminius verslo tikslus, strategines kryptis, sprendimų priėmimo procesą, nuosavybės teises ir pan.