Dažniausiai užduodami klausimai

Pateikiame dažniausiai užduodamus klausimus susijusius su verslo plano rengimu, paslaugų teikimo sąlygomis. Jei nerandate atsakymo į savo klausimą - susiekite.

Noriu pradėti savo verslą. Ar kreipiantis dėl paskolos reikalinga turėti savo lėšų? Jei taip, tai kiek?

Paprastai bankai naujo verslo nekredituoja, todėl siūlome kreiptis į kredito unijas, kurios gali suteikti paskolas iš Verslumo Skatinimo Fondo lengvatinėmis sąlygomis.

Reikalinga nuosavų lėšų suma iš esmės priklauso nuo to, kokio dydžio užstatą (nekilnojamojo turto) arba laidavimą galėsite pasiūlyti. Jei galite pasiūlyti užstatą visai paskolos sumai, nuosavų lėšų reikės bent 10 proc. paskolos dydžio. Pinigai reikalingi kredito unijos pajiniam įnašui, juos atgausite, kai išmokėsite paskolą.

Jei galite garantuoti 20 proc. ar daugiau paskolos sumos, reikės 10 proc. pajiniam įnašui + 1 proc. mokestis už suteiktą INVEGA garantiją.

Jei patys negalėsite pateikti jokio užstato, bus užstatomas perkamas turtas, o likusią dalį garantuos INVEGA. Šiuo atveju Jums patiems reikės turėti apie 20 proc. visų reikalingų pinigų verslo pradžiai.

Kokiai veiklai galima gauti lengvatinį finansavimą?

VSF lėšas galima investuoti į visus ūkio sektorius, išskyrus:

  • Transporto įmones, kurios ima paskolą įsigyti transporto priemonėms, skirtoms vežti krovinius
  • Projektus iš iš žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros sektorių.
Kiek kainuoja verslo plano rengimo paslaugos? Kokios atsiskaitymo sąlygos?

Standartinio verslo plano kredito unijai (Verslumo skatinimo fondo) rengimo kaina – 180 Eur (taikomos nuolaidos). Verslo planą pradedame rengti pasirašę paslaugų teikimo sutartį ir klientui apmokėjus pateiktą išankstinę sąskaitą.

Išsamesnių verslo planų, reikalaujančių detalesnio rinkos tyrimo, marketingo strategijos ir kitų dalių kaina bei atsiskaitymo sąlygos derinama individualiai.

Kokios garantijos, kad su jūsų parengtu verslo planu gausime paskolą verslui iš kredito įstaigos?

Pradėdami bendrauti su klientu, visada pirmiausia išsiaiškiname, ar jis turi galimybę gauti paskolą, ir ar mūsų paslaugos iš vis yra reikalingos.

Jei planuojamas verslas atitinka finansavimo sąlygas, nėra pagrindo baimintis, kad kreditavimo įstaiga paskolos nesuteiks. Prireikus planas yra koreguojamas už tą pačią sumą.

Kaip elgiatės tuo atveju, jei kredito įstaiga atsisako suteikti paskolą, ar vis tiek imate atlygį už savo paslaugas?

Kredito įstaigai atsisakius finansuoti verslo planą dėl mūsų kaltės – pinigus grąžiname.

Kiek laiko užtrunka verslo plano kredito unijai rengimas?

Surinkus reikiamą informaciją iš kliento, standartinio verslo plano, skirto kredito unijos paskolai iš VSF, rengimas užtruka iki 5 darbo dienų.

Per kiek laiko suteikiama lengvatinė paskola?

Kredito unijai pateikus paraiškos formą, procesas užtrunka 2 – 4 savaites, jei nėra reikalinga INVEGA garanija. Jei garantija yra reikalinga, procesas trunka 6 – 8 savaites.

Kaip vyksta verslo plano rengimo procesas? Kokią informaciją reikėtų pateikti?

Savo klientams turime parengę trumpą klausimyną apie planuojamą verslą, kurį galima užpildyti susitikimo metu, ar užpildyti patogiu laiku ir atsiųsti el. paštu. Sekančio etapo metu užduodame papildomus klausimus, kurie padeda geriau pagrįsti verslo planą.

Kuriame mieste teikiate savo paslaugas?

Verslo planavimo ir konsultavimo paslaugas teikiame visoje Lietuvoje.

Kokią viziją ir kiek detalią būtų reikalinga turėti, kad būtų galima parašyti gerą verslo planą?

Verslo plano formoje vietos smulkioms detalėms nėra skiriama, dėl to pateikiama tik esminė informacija. Jeigu idėja nėra iki galo išvystyta, pildydami planą ją galime patys detalizuoti iki reikiamo tikslumo. Idėja turi būti pakankamai reali, kad Jūs patys tikėtumėte verslo sėkme ir būtumėte pasiruošę rizikuoti investuotomis nuosavomis lėšomis.